Kullan At ürünleri kullanıp atsak da mı kullansak kullanıp atmasak da mı kullansak

Biliyorum, Covid 19 nedeni ile hijyenik ve kullan at ürünler üzerine  pek çok yazı ve söylenti duydunuz ya da okudunuz.

Ve eminim siz de farketmişsinizdir ki  kişilerin  bu süreçte pek çok duyarsızlığı da olmuştur. Kullan at ürünlerde kullan kullan tekrar kullan şeklinde mi isterseniz, ürün normalde tek kullanımlık olmasına rağmen neden 15 kez kullanamıyorum diyen mi isterseniz, aaa…..  ne çabuk yırtıldı oysaki  daha 10. kullanımımdı mı diyen isterseniz? Bir diğer taraftan kişisel koruyucu olmasına rağmen ben kullandım sende kullan diye diye arkadaşı ya da eşi dostu ile paylaşan , paylaşımcı bir toplum olarak karşımıza pek çok senaryo çıkmaktadır. 
 
Kullan at ürünler adından da anlaşılacağı üzere tek kullanımlıktır ve kişiseldir. Ürünler  nonwoven kumaştan imal edilen antiseptik, hava geçirgenliği olan ve su itici özelliği nedeni ile son derece hijyenik ürünlerdir.
Bu kişisel koruyucu ürünler ultrasonik makinalarda imal edilmekte olup esnek ve yumuşak olması nedeni ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır.
Tekstil sektöründe sıklıkla kullandığımız bu hijyenik kişisel koruyucu tek kullanımlık ürünler nelerdir? dediğimizde 
ziyaretçi önlüğü, bone, önlük,sedye örtüsü,kolluk,maske, tulum v.s  gibi ürün yelpazesi son derece geniştir.
 
Pek çok yazıda kullan at ürünlerin çevre kirliliği yarattığı  ve ekonomik olmadığına dair bilgiler yer almaktadır.  Oysa ki bu ürünlerin  hem  geri dönüşüm özelliği bulunmakta hem kullanılan ham maddesi gereği tekstilde kullanılabilen en ekonomik üründür.
Biz de 4 yıl öncesinde bir iş kurmak istediğimizde tüm bunların ışığında tek kullanımlık tekstil ürünleri üzerine bu işe  girmeye karar verdik. Ne isim vereceğimi düşünmeye başladığımızda  bir arkadaşım Kullan At tekstil ürünleri olduğu için KAteks (Kullan At Tekstil) olarak   isim vermem konusunda fikir vermişti. ilk başta kullan at kişilerde olumsuz bir algı yaratır mı acaba diye düşünürken bugün günümüzün tercih sebebi hatta artık bir mecburiyet  haline gelmiştir. 
Sağlıkla kalmak ve sağlıkla yaşayabilmek için hijyen ve kişisel koruyuculara dikkat etmemiz lazım.
 
Kullanıp atmayı unutmayalım…..
 
Sağlıkla kalmak ve sağlıkla yaşayabilmek için hijyen ve kişisel koruyuculara dikkat etmemiz lazım.
 
Kullanıp atmayı unutmayalım…..

Join to newsletter.

Curabitur ac leo nunc vestibulum.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Continue Reading

Get a personal consultation.

Call us today at (555) 802-1234

Request a Quote

Aliquam dictum amet blandit efficitur.